#1 2010-02-13 09:57:05

Crisek

Administrator

143990
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 48
Punktów :   

Speedway Unia Tarnów

Od dziś działa nowa gazeta pod nazwą "Speedway Unia Tarnów". Poprzednia gazeta upadła z powodu kryzysu. Jednak teraz Tarnów jest w Ekstralidze i ma powody aby kibice z innych krajów,którzy nie mogą śledzić swojego klubu na żywo mięli stały dostęp do wiedzy Tarnowskich Jaskółek.
Informacje Gazety:
Speedway Unia Tarnów Spółka Akcyjna
Prezes:Crisek
Patronat(sponsor):Unibax oraz Fendt


Wydanie numer 1.

Po przejęciu klubu przez Criska, doświadczonego już managera na między innymi torach angielskich Tarnów znalazło pieniądze-Nowym sponsorem został  Unibax, dodatkowym-Fendt. Sponsorem tytularnym w nazwie pozostała firma Unia. Unia Tarnów ma teraz niesamowicie najlepszy skład od lat. Nawet kiedy zdobyła po raz drugi z rzędu mistrzostwo polski była słabsza niż teraz. Nowym trenerem został pan Chris Louis po starej znajomości z Criskiem. Niedawno Marcin Rempała przeszedł z Tarnowa do Bydgoszczy, oto komentarze tego transferu:
Crisek:"daliśmy mocno do zrozumienia Marcinowi że nie miałby szans u nas w składzie. Na rezerwowego mamy Tomasza Jędrzejaka. 2 dni temu zadzwonił do mnie manager Polonii  Bydgoszcz- Darius. Był zainteresowany Marcinem. Sam Marcin przyznał ze będzie mu tam dobrze."
Marcin Rempała"Jestem zadowolony z transferu, obie strony są z tego zadowolone, czeka mnie przeprowadzka do Bydgoszczy. Wiem że będę w podstawowym składzie i nie mogę zawieść."


Krzysztof Kasprzak przygotowuje się do nadchodzącego sezonu z bokserską Polonią Leszno. Pod wrażeniem zaangażowania "Kaspra" jest trener pięściarzy.
-" Podziwiam go, bo sporo ćwiczeń wykonuje lepiej niż moi zawodnicy. Tak zaangażowanego w przygotowania do sezonu jak on, chciałbym mieć u siebie w sekcji - powiedział na antenie Radia Elka Albin Pudlicki. W treningu Kasprzaka nie ma elementów sztuk walki."

Wychowanek leszczyńskiej Unii trenuje aż sześć razy w tygodniu. Kasprzak był niedawno na obozie z Unią Tarnów, ale do sezonu przygotowuje się indywidualnie. - "Na żużlu startuję już 10 lat, jestem zawodowcem, to w nowym klubie zdają sobie sprawę, że zrobię to dobrze "- stwierdził "Kasper".


Martin Vaculik w tegorocznym sezonie przywdzieje barwy beniaminka Ekstraligi, Unii Tarnów. Słowak w zeszłym sezonie przebojem wdarł się do Ekstraligi i był jednym z liderów Lotosu Wybrzeża Gdańsk, które jednak opuściło szeregi najlepszych drużyn w naszym kraju. Vaculik pełną parą przygotowuje się do sezonu i liczy wciąż na progres swoich wyników.
Adrian Heluszka, dziennikarz TVP SPORT: Jak wyglądają Twoje obecne przygotowania do sezonu? Czy możesz trenować z pełnym obciążeniem, bo po zakończeniu sezonu w rozmowie z naszym portalem stwierdziłeś, że kontuzja nie przeszkadza Ci za bardzo w przygotowaniach...

Martin Vaculik: Przygotowuje się normalnie według sprawdzonego trybu. Jeżdżę na rowerze i staram się aktywnie
spędzać okres zimowy. Kontuzja nie doskwiera mi za bardzo, uniemożliwia jedynie bieganie. Ostatnio byliśmy na obozie
z moim polskim klubem, gdzie graliśmy w hokeja, piłkę nożną i pływaliśmy. Wszystko było w porządku. Mogę powiedzieć, że przygotowania są normalne, bez żadnych nowości.

Jak podsumujesz swoje zeszłoroczne występy? Ze startów w Polsce na pewno możesz być zadowolony...

- W Polsce było na prawdę dobrze i mogę być zadowolony. Niestety, gorzej było w Czechach i Szwecji, choć występów w Szwecji nie było za wiele. Ponadto, muszę rozgraniczyć pewne rzeczy. Z występów w poszczególnych ligach mogę być w miarę usatysfakcjonowany. Gorzej było jeśli chodzi o występy indywidualne. Zupełnie nie wyszedł mi start w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, a także eliminacjach do Grand Prix. Właśnie na startach indywidualnych będę się starał skupić w przyszłym sezonie.

Jakim sprzętem będziesz dysponował w nadchodzącym sezonie?

- Silników będę miał więcej. Baza silników się rozrośnie, a czuwać nad nimi będzie pan Ryszard Kowalski, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych tunerów na świecie. Oczywiście zostanę przy silnikach marki GM. Istotną zmianą będzie to, że baza silników będzie w Polsce. Uważam, że to krok w dobrym kierunku.

Jak wspominasz okres spędzony w barwach Lotosu Wybrzeża Gdańsk?

- Bardzo dobrze. Dużo mi dał ten rok spędzony w Gdańsku. Ciesze się, że mogłem tam startować. Lubię tamtejszy tor.

Swoje występy w Gdańsku możesz uznać za udane. Niestety, drużyna
opuściła szeregi Ekstraligi. Jak myślisz, co było tego przyczyną? Kadrowo zespół wyglądał, bowiem bardzo interesująco...

- Na "papierze" skład wyglądał fajnie i ciekawie. Niestety, na torze było gorzej. Nie wiem, co się stało. Mieliśmy ciekawy zespół. Niestety, zawodnicy nie byli dopasowani do toru, ja także kilkukrotnie zawiodłem. Myślę, że te dwa czynniki zaważyły na tym.

Po sezonie zdecydowałeś się na parafowanie umowy z tarnowską Unią. Dlaczego Twój wybór padł akurat na Tarnów? Podejrzewam, że na brak ofert nie mogłeś narzekać...

- Rzeczywiście trochę ofert otrzymałem zarówno z Ekstraligi, jak i I ligi. Dla mnie priorytetem są starty w Ekstralidze, choć nie ukrywam, że w I lidze też nie jest łatwo. Oferta z Tarnowa była bardzo dobra. Lubię to miasto, tamtejszy tor i w zasadzie było pewne, że prędzej, czy później trafię do Tarnowa.

Nie zraziły Cię w pewnym stopniu krążące plotki o tym, że kilka lat temu ukradłeś sprzęt z Tarnowa?

- Oczywiście, że nie. Wiedzieliśmy, że to są jakieś głupoty i plotki wymyślone przez kogoś. Śmiejemy się z tego i nie przywiązuje do tego wagi.

Unia będzie w nadchodzącym sezonie beniaminkiem Ekstraligi. Jak zatem widzisz szansę swojej drużyny?

- Mamy wyrównany skład i myślę, że to przyniesie pozytywne efekty. Mamy przede wszystkim dobrych seniorów. Sebastian Ułamek, Krzysztof Kasprzak, Tomek Jędrzejak, czy Bjarne Pedersen, to zawodnicy
o uznanym nazwisku i marce. Jeśli do ich poziomu dostroją się juniorzy, to jestem spokojny. Możemy na prawdę namieszać w lidze.

Jak Twoim zdaniem będzie wyglądać układ sił w nadchodzącym sezonie? Wiele osób w roli faworytów widzi zespoły z Torunia, Gorzowa, czy Zielonej Góry...

- Myślę, że nasz zespół może być czarnym koniem. Spójrzmy na zespół z Torunia, który miał wyrównany skład i co osiągnął. Nasz zespół wygląda podobnie, mamy wyrównaną kadrę. Myślę, że nie będziemy autsajderami i nawiążemy walkę.

Jak w tej chwili wygląda kondycja żużla na Słowacji? Czy Twoje dobre wyniki zmieniły cokolwiek i wpłynęły na popularyzację tej dyscypliny w twojej ojczyźnie?

- Tak, jak już wielokrotnie podkreślałem w różnych wywiadach, żużel na Słowacji nie jest popularny. Tylko w miejscowości, gdzie mieszkam jest zainteresowanie tym sportem
. Uważam, że tylko tytuł Indywidualnego Mistrza Świata mógłby zmienić coś w tej kwestii.

Jakie cele stawiasz sobie na nowy sezon?

- Na pewno będę się starał w każdych zawodach wypaść, jak najlepiej, aby osiągnąć, jak najlepszy wynik, czy pozycję. Chciałbym, aby w rozgrywkach ligowych działacze, czy kibice byli ze mnie zadowoleni. Dodatkowo, chciałbym aby pod względem zdrowia wszystko było w porządku.

FOTORELACJA:SPOTKANIE ŻUŻLOWCÓW UNII TARNÓW Z KIBICAMI I PODPISANIE KONTRAKTÓW.


http://sport24.pl/img/galeria/zdjecia/big/15/758/IMG_7007.jpg
http://sport24.pl/img/galeria/zdjecia/big/15/758/IMG_7005.jpg

http://sport24.pl/img/galeria/zdjecia/big/15/758/IMG_7058.jpg

http://sport24.pl/img/galeria/zdjecia/big/14/743/IMG_6714.jpg

http://sport24.pl/img/galeria/zdjecia/big/14/743/IMG_6725.jpg

http://sport24.pl/img/galeria/zdjecia/big/14/743/IMG_6807.jpg

Nowymi obcokrajowcami w Unii zostali:

http://espeedway.pl/img/crump.gif Jason Crump

http://espeedway.pl/img/adams.gifLeigh Adams

oraz http://espeedway.pl/img/jonsson.gif Andreas Jonsson

Offline

 

#2 2010-02-14 08:17:32

Crisek

Administrator

143990
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 48
Punktów :   

Re: Speedway Unia Tarnów

Wydanie numer 2.

Dzisiaj dojdzie do meczu dwóch drużyn,które są uważane za faworytów do zgarnięcia tytułu drużynowego mistrza polski. Tarnowskie Jaskółki podejmą na własnym torze obecnego mistrza polski-Falubaz Zielona Góra. Obie ekipy wyjadą bez kontuzji w najmocniejszych składach. Faktem są tylko statystyki. Według nich Unia pokona Falubaz 47:43. Jednak wszyscy tarnowscy kibice bujają w obłokach i myślą nawet o zwycięstwie 52:38.
Rozpoczyna się gra od zera. Ta ekipa, która zwycięży będzie już miała przewagę w tabeli. Wczoraj do Tarnowa przyjechał nieobeny na ostatnim sparingu indywidualny mistrz świata-Jason Crump. Po tym meczu będzie można powiedzieć kto bardziej przygotował się w czasie przerwy zimowej.
http://bi.gazeta.pl/im/4/4231/z4231464N.jpg
Czy Jason będzie liderem tarnowskiej Unii?

Offline

 

#3 2010-02-14 19:42:51

Crisek

Administrator

143990
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 48
Punktów :   

Re: Speedway Unia Tarnów

Nie taka straszna Myszka Miki jak ją malują.

Dzisiaj o godzinie 19.30 został rozegrany mecz pomiędzy beniaminkiem-Unią Tarnów, a Falubazem Zielona Góra. Już od pierwszego biegu tarnowskie Jaskółki nie dały szans myszce miki. Tarnowianie wygrali dość mocno z mistrzem polski 57:33. Wypowiedzi po meczu zostaną wydane jutro.

Offline

 

#4 2010-02-16 15:14:01

Crisek

Administrator

143990
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 48
Punktów :   

Re: Speedway Unia Tarnów

Wypowiedzi po meczu Unia Tarnów-Falubaz Zielona Góra:

Crisek-"Mecz nie był łatwy ale też nie był trudny. Zwycięstwo przyszło nam dość lekko, baliśmy się tego spotkania, teraz jednak jesteśmy pozytywnie nastawieni na pozostałe mecze. Myślę,że obronimy punkt bonusowy w Zielonej Górze"

Martin Vaculik-"Może mecz był łatwy ale indywidualnie musiałem się bardzo starać. Zielonogórzanie na początku dopasowali się do toru, lecz później mokry tor nie pomógł im w odrabianiu strat"

Chris Louis-"Jako trener mogłem zobaczyć jak spisywały się obie ekipy w parku maszyn, myślę że Falubaz popełnił bardzo dużo błędów w ustawieniach motocykli. Po za tym  naszą najgorszą wiadomością była kontuzja Jasona Crumpa."

Andreas Jonsson-"Mecz nie mogę do końca powiedzieć do udanych, pierwsze dwa biegi były fantastyczne. Później dało o sobie znać zatrucie pokarmowe z przed 2 tygodni. Bolał mnie bardzo brzuch. Mimo to cieszę się, iż mój zespół wygrał"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prosreborn.pun.pl www.mojeosiedle.pun.pl www.grupacr.pun.pl www.kiepscy.pun.pl www.tenis.pun.pl